Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Soczi - Rozpoczęły się XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie!

0
Podziel się
bEgKiQwl

Soczi - Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie - otwarcie

W Soczi rozpoczęły się XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Na zawodach, które potrwają do 16 marca zawodach wystartuje dziewięciu Polaków (w narciarstwie zjazdowym, biegowym, biathlonie i snowboardzie).
Po raz pierwszy w historii igrzysk paraolimpijskich w programie znalazły się zawody snowboardowe (dwie konkurencje snowboard crossu w pozycji stojącej kobiet i mężczyzn). Według klasyfikacji Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego zostały one zaliczone do kategorii narciarstwa alpejskiego.
W zawodach w Rosji udział weźmie reprezentacja Ukrainy, która jeszcze na 48 godzin przed startem igrzysk rozważała bojkot ze w związku ze zbrojną interwencją Rosji na Krymie.
Do tej pory Polacy zdobyli w sumie 44 medali Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. "Biało-czerwoni" wywalczyli 11 złotych, 6 srebrnych i 27 brązowych krążków.

Igrzyska w liczbach:
45 reprezentacji narodowych
700 zawodników w 5 sportach
750 akredytowanych osób towarzyszących (kierownictwo ekip, trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci, administratorzy, serwisanci)
600 akredytowanych przedstawicieli mediów
25.000 wolontariuszy

bEgKiQwn

Skład reprezentacji Polski:
Michał Klos, Maciej Krężel, Anna Ogarzyńska, Igor Sikorski, Andrzej Szczęsny, Rafał Szumiec, Wojciech Taraba, Kamil Rosiek i Witold Skupień

Naczelna Redakcja Sportowa PR / jk

bEgKiQwO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)