Notowania

sondaż
19.12.2010 17:26

Sondaż-Polskie Radio-politycy

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini, dwa procent poparcia straciła Platforma Obywatelska a jeden procent stracił PiS. Bez zmian utrzymało się poparcie dla SLD, PSL oraz PJN.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby 34,7 procent Polaków a na Prawo i Sprawiedliwość 24,8 procent. W Sejmie znaleźliby się też politycy ugrupowania Polska jest Najważniejsza z poparciem na poziomie 5,3 procent.
Andrzej Halicki - poseł Platformy Obywatelskiej powiedział, że najważniejsze jest to, by być dobrze ocenionym w okresie wyborczym. "Wybory samorządowe były sukcesem Platformy, także w regionie, który ja reprezentuję czyli na Mazowszu. Po raz pierwszy wygraliśmy w liczbach bezwzględnych ale mam świadomość, że to nie jest powód do pełnej satysfakcji" powiedział.
Mariusz Błaszczak - poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że poparcie dla jego partii jest stabilne. "Pokazały to także inne sondaże. Zresztą najważniejsze jest to, jakie poparcie osiągnęliśmy w wyborach samorządowych, to było satysfakcjonujące poparcie. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na PO, której sondaże dawały 50 procent poparcia a wynik był 31 procent" -powiedział.
Bartosz Arłukowicz - poseł SLD uważa, że obecne sondaże są najważniejsze dla takich ugrupowań, jak Polska Jest Najważniejsza. "Sondaże pokazują stabilną sytuację na scenie politycznej i tak naprawdę stawia pod znakiem zapytania PJN, który staje przed decyzją czy być jeszcze lepszym PiS-em czy być być partią, która podejmuje plany modernizacji państwa" - powiedział.
Stanisław Żelichowski z PSL uważa, że obecne poparcie dla PJN nie będzie trwało długo. "Dopóki zbiera posłów z PIS to poparcie utrzymuje się ale gdy będzie odbierać elektorat Platformie to poleci w dół" - powiedział.
Tomasz Nałęcz - doradca prezydenta powiedział, że wojna PO i PiS męczy Polaków dlatego tracą obie strony. Według niego bardzo wiele spraw ginie w cieniu tej rywalizacji. Długo na scenie politycznej te partie będą najsilniejsze - dodał.
Sondaż przeprowadzono telefonicznie 17 grudnia na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0, 95. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Tagi: sondaż, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz