Notowania

tvp
06.06.2009 11:35

Sopot: 9. Festiwal Teatru PR i Teatru TVP "Dwa Teatry"

W Sopocie trwa 9. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". O Grand Prix rywalizuje 16 najlepszych, ubiegłorocznych spektakli Teatru Telewizji oraz 15 słuchowisk Teatru Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do Sopotu - jak co roku - licznie przybyli aktorzy, reżyserzy i twórcy telewizyjnego i radiowego teatru, bo - jak podkreśla reżyser Janusz Zaorski - zwłaszcza w dobie kryzysu trzeba wspierać kulturę wysoką.

Janusz Zaorski uważa, że festiwal podnosi poziom kultury w kraju i przypomina, jakich mamy znakomitych aktorów, reżyserów i autorów.

Aktorka Marta Lipińska dodaje, że festiwal Dwa Teatry to wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie. Jest to nie tylko okazja do spotkania się środowiska artystycznego z całej Polski, ale również zaprezentowania dokonań artystycznych.

Tegoroczny przegląd dedykowany jest zmarłemu w ubiegłym roku Krzysztofowi Zaleskiemu, znakomitemu reżyserowi, aktorowi, wybitnemu twórcy radiowego i telewizyjnego teatru, byłemu dyrektorowi Teatru Polskiego Radia i radiowej Dwójki.

Tagi: tvp, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz