Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sikorski
05.08.2011 17:38

Specpułk rozwiązano przez oszczędności

Niewykluczone, że prezydent Bronisław Komorowskie do Chin poleci z przesiadką - powiedział Radosław Sikorski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

W opinii Radosław Sikorskiego, decyzja o likwidacji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który woził najważniejsze osoby w państwie, jest posunięciem racjonalnym. Szef polskiej dyplomacji wskazał na oszczędność.

_ - Utrzymywaliśmy dwa systemy równocześnie: komercyjny i wojskowy. Ta wczorajsza decyzja oznacza, że zdecydowaliśmy się używać jednego systemu, komercyjnego, i z punktu widzenia podatnika to jest racjonalniejsze _ - wyjaśnił Radosław Sikorski.

- _ Bo żeby pułk mógł funkcjonować, to trzeba by mu było kupić samoloty, a 6 małych odrzutowców, na przykład, to jest wydatek rzędu 900 milionów złotych. Tego wydatku sobie oszczędzamy. Unikamy bardzo dużych kosztów stałych: kupna samolotów i obsługiwania pułku _ - dodał szef polskiej dyplomacji.

Pytany o planowaną w tym roku podróż prezydenta Bronisława Komorowskiego do Chin, nie wykluczył, że odbędzie się z przesiadką.

Więcej o rozwiązaniu specpułku - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/specpulk;pod;lupa;prokuratury;za;dodatki,15,0,785423.html) Specpułk pod lupą prokuratury. Za dodatki Śledztwo dotyczy bezprawnego przyznawania żołnierzom dodatków do pensji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t154013.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/36;specpulk;rozwiazany;dymisje;w;armii,100,0,886372.html) 36 specpułk rozwiązany. Generałowie i oficerowie dymisjonowani Premier i nowy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przedstawili zmiany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wielkie;oszustwo;w;36;specpulku,31,0,754463.html) Wielkie oszustwo w 36. Specpułku? W jednostce fałszowane były dokumenty i wyłudzane pieniądze. Proceder trwał latami - pisze _ Wprost _.
Tagi: sikorski, specpułk, likwidacja, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz