Stadion Narodowy-mecz pokazowy-koniec

0

Reprezentacja piłkarska polskich gwiazd przegrała z gwiazdami Ukrainy 1:3 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Narodowym. Jedynego gola dla Polaków zdobył były hokeista NHL Mariusz Czerkawski. Część dochodów ze spotkania przeznaczono na cele charytatywne.

Mecz od początku toczył się pod dyktando naszych rywali zza wschodniej granicy. W ich szeregach wystąpiło pięciu byłych zawodowych piłkarzy. W naszej reprezentacji było ich dwóch: Tomasz Iwan w polu oraz Radosław Majdan w bramce. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył jednak przedstawiciel innej dyscypliny - były hokeista Mariusz Czerkawski. Ta bramka dawała Polakom remis w drugiej połowie, jednak do Ukraińców należało decydujące słowo.
Mecz rozgrywano w krótszym niż zwykle formacie czasowym - 2 razy po 30 minut. Po spotkaniu rozegrano także konkurs rzutów karnych, który również wygrali nasi rywale - 1:0. W szeregach polskiej reprezentacji oprócz byłych zawodników grali między innymi aktorzy: Marcin Dorociński (kapitan zespołu), Paweł Deląg czy Robert Moskwa, dziennikarze telewizyjni: Maciej Kurzajewski, Piotr Kraśko i Maciej Orłoś, a także muzycy pop: Mezo, Liber i lider zespołu Feel, Piotr Kupicha. W szeregach Ukrainy wystąpili między innymi znani w Polsce tancerz Żora Koroliow czy aktor Oleg Sawkin.
Część dochodów ze spotkania trafi na cele charytatywne - między innymi do domów dziecka w Warszawie i Kijowie.