Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komisja
13.02.2012 09:23

Stadion Narodowy zbada komisja

Sejmowa komisja sportu może zbadać Stadion Narodowy. Chcą sprawdzić między innymi...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman powiedział, że złożył wniosek o zwołanie sejmowej komisji sportu. Miałaby się ona zająć sprawą Stadionu Narodowego w Warszawie.

Hofman powiedział, że choć cena Stadionu Narodowego wzrosła do dwóch miliardów złotych, to nie został on oddany na czas i nie można na nim rozegrać meczu podwyższonego ryzyka. Zdaniem Hofmana, nie ma szans, aby Stadion zarobił na siebie. Tymczasem urzędnicy z Narodowego Centrum Sportu, które zarządza stadionem, otrzymują wysokie pensje i nagrody. Poseł dodał, że sprawa może trafić do prokuratury.

Hofman powiedział, że minister sportu Joanna Mucha, która ma koordynować sprawy bezpieczeństwa na Euro 2012, stała się symbolem niekompetencji rządu. Przyznał jednak, że ewentualny wniosek o jej odwołanie nie ma szans w Sejmie. Poseł dodał, że politycy Platformy Obywatelskiej kilka razy urządzali ceremonie otwarcia niegotowego Stadionu Narodowego, aby wykorzystać to w kampanii wyborczej. Według Hofmana, gdyby rządziło Prawo i Sprawiedliwość, to na stadionie można byłoby rozgrywać mityngi lekkoatletyczne. Byłaby też tam część komercyjna.

Hofman powiedział, że działania rządu w sprawie emerytur, nie są reformą, ale szukaniem pieniędzy dla budżetu. Oświadczył, że PiS jest przeciwne zmuszaniu ludzi, aby dłużej pracowali, gdyż powinno to być dobrowolne. Rzecznik zapowiedział, że PiS przedstawi swoje propozycje dotyczące emerytur i oszczędności budżetowych. Dodał, że premier Donald Tusk powinien odejść.

Rzecznik PiS przyznał, że jego partia nie jest w stanie przejąć lewicowego elektoratu Platformy Obywatelskiej. Będzie się natomiast starać o przejęcie centroprawicowego elektoratu. Zdaniem Hofmana Antoni Macierewicz, który niedawno wstąpił do PiS-u, powinien być we władzach partii. Nie wiadomo jednak, czy będzie wiceprezesem. Decyzję w tej sprawie podejmie prezes Jarosław Kaczyński. Przejście Macierewicza do PiS-u świadczy, zdaniem Hofmana, o tym, że w Polsce jest tylko jedna partia prawicowa.

Czytaj więcej o Stadionie Narodowym
Jest decyzja w sprawie meczu na Narodowym Władze Ekstraklasy ogłosiły ostateczną decyzję w sprawie meczu o Sperpuchar Polski.
Duży wstyd ze Stadionem Narodowym. Odwołają się? Jest zaprojektowany według standardów UEFA, a te zasieków i ogrodzeń nie przewidują.
Jeśli im odmówisz, zapłacisz 2 tysiące zł kary Służby stadionowe mają prawo przeszukać twoje kieszenie i cię wylegitymować. Musisz wykonywać ich polecenia.
Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym Wielka uroczystość otwarcia obiektu oraz mecz z Portugalią, stanęły pod znakiem zapytania.
Tagi: komisja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz