Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stolica propaguje ideę rodziny zastępczej

0
Podziel się:
bEUXisdh

Ponad 700 dzieci w Warszawie oczekuje na opiekę w rodzinach zastępczych. Władze stolicy chcą propagować ideę opieki zastępczej i dlatego Urząd Miasta Warszawy wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT zorganizował akcję "Najbardziej Twórczy Zawód Świata".
Inicjatorzy tej akcji liczą na to, że uda im się wypromować rodzicielstwo zastępcze jako satysfakcjonujący i twórczy zawód. Chcą też na znaleźć profesjonalną opiekę dla dzieci, które jej potrzebują.
Stołeczne władze przekonują, że zajmowanie się dziećmi z problemami nie jest zadaniem ponad ludzkie siły. Organizatorzy akcji podkreślają również, że rodzice zastępczy nie są pozostawieni sami sobie. Sylwester Soćko, dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT zauważył, że opiekunowie zastępczy mogą liczyć na pomoc psychologiczną, pedagogiczną, czy medyczną dla swoich podopiecznych. Każda rodzina zastępcza jest bowiem pod opieką koordynatora, który organizuje takie specjalistyczne wsparcie.
Soćko zaznaczył, że największym wyzwaniem dla rodziców zastępczych jest przygotowanie dziecka do powrotu do rodziny biologicznej, o ile jest to możliwe. Jak dodał - do rodzin zastępczych najczęściej trafiają dzieci, które miały traumatyczne przeżycia lub trudne, kryzysowe sytuacje w rodzinie biologicznej. Dzieci takie potrzebują więc dużego zaangażowania, opieki, troski i uwagi.

bEUXisdK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)