Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
07.04.2013 11:03

Stosunki niemiecko-rosyjskie. Władimir Putin z wizytą w Hanowerze

Komentatorzy oceniają, że relacje między obu krajami dawno już nie były tak chłodne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

W Hanowerze odbędzie się spotkanie na niemiecko-rosyjskim szczycie. Kanclerz Angela Merkel będzie rozmawiać z prezydentem Władimirem Putinem. Komentatorzy nie mają wątpliwości, że nie będą to łatwe rozmowy.

Władimir Putin przyjedzie do Hanoweru, aby otworzyć Międzynarodowe Targi Przemysłowe. Rosja jest w tym roku krajem partnerskim imprezy. Określenie _ partnerskie _ coraz mniej pasuje jednak to stosunków na linii Berlin - Moskwa.

Komentatorzy oceniają, że relacje między obu krajami dawno już nie były tak chłodne. Niektórzy eksperci mówią wręcz o _ epoce lodowcowej _ w niemiecko-rosyjskich stosunkach. Punktów spornych rzeczywiście nie brakuje. Niemców coraz bardziej irytuje dławienie praw obywatelskich w Rosji, a niemieccy politycy coraz głośniej dają temu wyraz.

Rosjanie nie pozostają dłużni. Kilka dni temu w Moskwie przeszukano siedziby działających w Rosji niemieckich fundacji. _ - Stosunki między Merkel a Putinem sięgnęły dna, tylko wymiana gospodarcza odbywa się jeszcze bez zakłóceń _ - pisał niedawno komentator dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _.

Czytaj więcej o stosunkach niemiecko - rosyjskich w Money.pl
Merkel zada trudne pytania Putinowi Kanclerz Niemiec zamierza rozmawiać z prezydentem Władimirem Putinem o niepokojących Berlin zmianach w polityce wewnętrznej w Rosji.
Niemcy irytują Rosję? Relacje są coraz gorsze _ Kommiersant _ informuje, że główna przyczyna rozbieżności tkwi w radykalnie zaostrzającej się krytyce przez Berlin sytuacji politycznej w Federacji Rosyjskiej.
Protestują przeciwko rosyjskiej obławie Chodzi o kontrole przeprowadzane przez rosyjskie władze w siedzibach organizacji pozarządowych, w tym niemieckich fundacji politycznych w Rosji.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz