Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię walczy o nowoczesne leki dla dzieci dotkniętych tą chorobą

0
Podziel się:

Chodzi o tak zwane preparaty rekombinowane - produkowanie syntetycznie, a nie z krwi. Leki te są stosowane w większości krajów europejskich, również w Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Dzieci chore na tę rzadką chorobę genetyczną muszą kilka razy w tygodniu przyjmować czynniki krzepnięcia krwi. Dzięki temu można zapobiegać wylewom krwi do stawów i mięśni, cierpieniu oraz inwalidztwu.

Bogdan Gajewski ze Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię podkreśla, że leki rekombinowane są gwarancją, że chorzy na hemofilię nie będą narażani na kontakt z innymi czynnikami zakaźnymi, których nie można wyeliminować przy produkcji leków krwiopochodnych.

Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię zbiera podpisy pod apelem do resortu zdrowia o nowoczesne leki dla dzieci ciepiących na tę chorobę - dodaje Bogdan Gajewski

W Polsce co roku rodzi się około 50 dzieci z hemofilią. Na chorobę te cierpi około 4 tysięcy osób. Według Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię cena leków syntetycznych i krwiopochodnych jest porównywalna.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)