Strzelectwo - Mistrzostwa Europy: brązowy medal Polek

0

strzelectwo - Osijek - Sylwia Bogacka - Paula Wrońska - Alicja Ziaja

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal podczas odbywających się w chorwackim Osijeku strzeleckich Mistrzostw Europy.
Polki - występujące w składzie: Sylwia Bogacka, Paula Wrońska i Alicja Ziaja - uzyskały wynik 1764 punktów i stanęły na trzecim stopniu podium w konkurencji karabinka drużynowego (strzelanie w pozycji leżącej).
Złoty medal zdobyły Ukrainki, srebro przypadło w udziale zespołowi Niemiec - zwyciężczynie i srebrne medalistki uzyskały identyczny wynik - po 1767 pkt.
W rywalizacji indywidualnej złoty medal w strzelaniu z karabinka w pozycji leżącej zdobyła Natalia Łanysz (Ukraina) - 597 pkt., co jest nowym rekordem Europy. Drugie miejsce zajęła Niemka Ramona Gössler , trzecie - Kata Veres (Węgry).
Najlepsza z Polek, Sylwia Bogacka, zdobyła 590 pkt. i dało jej to 12. pozycję. Paula Wrońska "wystrzelała" 588 pkt. i zawody ukończyła na 20. miejscu, zaś Alicja Ziaja z wynikiem 586 pkt. została sklasyfikowana na 29. pozycji.