Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowi politycy na szczycie klimatycznym

0
Podziel się
bEqNtEzV

s Światowi politycy na szczycie klimatycznym

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki - moon oraz unijna komisarz do spraw klimatu Connie Hedegaard potwierdzili udział w listopadowym szczycie klimatycznym w Warszawie. Do Polski przybędą politycy z blisko 200 państw.
Najważniejsi pojawią się dokładnie za dwa miesiące na zakończenie Konferencji Klimatycznej. Według nieoficjalnych informacji IAR, rozważana jest wizyta sekretarza stanu USA Johna Kerrego.
Minister środowiska Marcin Korolec przyznaje w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że przyjazd do Warszawy wpływowych polityków może ułatwić negocjacje.
"Zależy nam na jak najlepszej reprezentacji ze wszystkich krajów. "W przyszłym tygodniu w Nowym Jorku podczas szczytu głównych gospodarek świata będę o tym rozmawiał nie tylko z przedstawicielami USA" - deklaruje minister środowiska.
To właśnie USA, podobnie jak Chiny i Indie, nie podpisały lub nie ratyfikowały Protokołu z Kioto. Są to kraje, które w największym stopniu przyczyniają się do emisji dwutlenku węgla. Dokument zobowiązuje państwa do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych o ponad 5 procent rocznie poniżej poziomu z lat dziewięćdziesiątych. Miał on przestać obowiązywać w tym roku. Z powodu braku szans na nowe porozumienie podczas ostatniego szczytu klimatycznego w Katarze zdecydowano o przedłużeniu działania Protokołu do 2020 roku.
Ograniczenie emisji CO2 do atmosfery ma zahamować wzrostu średniej temperatury na świecie. Jednak największym emitentem gazów cieplarnianych nie jest człowiek, tylko natura.
Szczyt Klimatyczny w Warszawie rozpocznie się 11 listopada. Obrady zaplanowano na Stadionie Narodowym, a koszt organizacji wyniesie 100 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqNtEAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)