Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Święto kina w Cannes - po raz 61.

0
Podziel się:

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia festiwalu filmowego w Cannes.

Święto kina w Cannes - po raz 61.
(PAP/ EPA)

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia dziś wieczorem 61. festiwalu filmowego w Cannes. Zaraz po ceremonii inauguracyjnej odbędzie się pierwsza projekcja filmu w ramach konkursu o Złotą Palmę i inne nagrody.

Festiwal w Cannes rozpocznie się, jak co roku, od prezentacji jury. Jego przewodniczącym jest tym razem amerykański aktor i filmowiec Sean Penn (na zdjęciu).

W głównym konkursie festiwalu w Cannes wezmą udział 22 filmy. Pierwszym z nich będzie _ Blindness _ brazylijskiego reżysera Fernando Meirelessa.

Na festiwal składają się jednak również inne, równoległe konkursy. Jednym z nich jest _ La Quinzaine des réalisateurs _, której celem jest promocja dokonań wybitnych reżyserów. W tym konkursie weźmie udział polsko-francuski film Jerzego Skolimowskiego _ Cztery noce z Anną _.

Hollywood chętnie wykorzystuje siłę reklamową festiwalu w Cannes, by tu właśnie organizować prapremiery filmów komercyjnych. I tak w niedzielę odbędzie się tu światowa prapremiera czwartej części przygód Indiany Jonesa w reżyserii Stevena Spielberga.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)