Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
30.06.2006 07:42

Sygnały Dnia- M.Borowski: premier powinien poczekać z dymisją Zyty Gilowskiej

Lider SdPl przyznał, że spodziewał się, iż Sąd Lustracyjny odmówi lustracji Zyty Gilowskiej. Marek Borowski powiedział Sygnałom Dnia, że była wicepremier w chwili rozprawy sądu nie pełniła już żadnej funkcji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej wskazał, że wypowiedzi polityków PiS-u krytyujące orzeczenie Sądu podważają autorytet instytucji państwowych. Dodał, że sprawcą całego zamieszania był premier Kazimierz Marcinkiewicz. Według Borowskiego powinien on przewidzieć, że po dymisji Gilowskiej wniosek o jej lustrację zostanie odrzucony. Szef SdPl zauważył, że szef rządu powinien był poczekać z dymisją minister finansów do czasu orzeczenia Sądu Lustracyjnego.
Marek Borowski zapewnił, że nie wiedział, iż w ministerstwie finansów pracowali byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa. Obecny szef SdPl pełnił funkcję ministra finansów w połowie lat 90.
Wniosek o lustrację Gilowskiej został złożony w kilka dni po tym, jak zażądała ona listy byłych agentów zatrudnionych w resorcie finansów.

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz