Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lustracja
13.01.2007 07:42

Sygnały dnia - Poseł PiS Artur Zawisza o lustracji w Kościele i deubekizacji

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Zawisza pozytywnie ocenił decyzje Episkopatu w sprawie lustracji. Zawisza podkreślił w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia, że decyzje te są wyrazem dobrej woli biskupów, gdyż w myśl prawa duchowni nie podlegają lustracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł powiedział, że PiS przygotowuje kompleksowe rozwiązania ustawowe, dotyczące "deubekizacji". Dodał, że ich uchwaleniu sprzyja obecny klimat społeczny. Projekty przewidują opublikowanie pełnej listy funkcjonariuszy komunistycznych służb bezpieczeństwa, pozbawienie ich możliwości pełnienia funkcji publicznych i pozbawienie przywilejów emerytalnych. Poseł przyznał, że ostatnia sprawa będzie bardzo trudna pod względem prawnym. Zawisza podkreślił, że ustawy zostaną przygotowane tak, aby nie skrzywdzić osób niewinnych.
Mówiąc o ewentualnym odejściu Andrzeja Leppera z rządu poseł Zawisza podkreślił, że osoby, którym zostaną postawione zarzuty prokuratorskie, nie mogą zasiadać w rządzie. Dodał, że obecna koalicja jest optymalnym rozwiązaniem w aktualnej sytuacji, ale PiS może też utworzyć inną koalicję.
Mówiąc o sejmowej komisji śledczej do spraw banków, której jest przewodniczącym, Zawisza powiedział, że sejmowa komisja regulaminowa pracuje nad nowym zakresem prac komisji. Ma on uwzględnić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który zakwestionował dotychczasowy zakres jej prac.

Tagi: lustracja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz