Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia Grzegorz Schetyna: centrolewica jest skazana na niepowodzenie

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna twierdzi, że próba zjednoczenia centrolewicy i znalezienia przez nią miejsca na scenie politycznej jest skazana na niepowodzenie. Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej powiedział w Sygnałach Dnia, że teraz polska scena polityczna podzielona jest między PiS i PO. Wczoraj koalicję przed wyborami samorządowymi zawiązały SLD, SdPl, Unia Pracy i Demokraci.

bEDtvczV

Schetyna nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych na wiosnę przyszłego roku. Gość Sygnałów uważa, że coraz ostrzejsze konflikty pomiędzy PiS a Samoobroną i LPR doprowadzą do rozpadu ich koalicji.
Grzegorz Schetyna podkreślił jednak, że teraz dla Platformy najważniejsze są jesienne wybory do samorządów. Polityk Platformy oczekuje, że jego partia uzyska w tych wyborach dobry wynik, a wręcz powinna je wygrać. Schetyna zarzucił PiS-owi, że dotąd nie wyznaczył daty wyborów samorządowych.
Rozmówca Sygnałów nie chciał odpowiedzieć, czy i kiedy Jan Rokita zostanie szefem klubu parlamentarnego Platformy. Wyjaśnił, że o ewentualnym wyborze Jana Rokity zdecyduje głosowanie całego klubu PO. Dodał jednak, że bardzo wielu członków Platformy jest za wyborem Rokity. Według Schetyny, Jan Rokita jest wybitnym politykiem i powinien mieć odpowiednią pozycję w partii.

bEDtvcAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)