Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia Grzegorz Schetyna o zmianach w konstytucji

0
Podziel się:

Platforma Obywastelska jest przeciwna zmianom w konstytucji - powiedział sekretarz generalny partii Grzegorz Schetyna.

bEDtwUsB

W rozmowie z Sygnałami Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia Grzegorz Schetyna podkreślił, że projekt poszerzenia zapisów o ochronie życia prowadzi do wojny religijnej. Jego zdaniem nie wiadomo, jakie emocje mogłoby wywołać uchwalenie nowych zapisów. W piątek Sejm głosami głównie PO i SLD odrzucił PiS - owski projekt zmian w konstytucji, poszerzających ochronę życia.
Polityk Platformy przestrzegł, że prawicowe ugrupowania próbując wprowadzić swoje pomysły mogą uruchomić radykalizm lewicowy. Według Schetyny jest to cyniczna gra polityczna. Poseł PO powiedział, że nie można światopoglądu używać do podnoszenia notowań w sondażach. Zaznaczył, że posłowie PO głosowali w tej sprawie zgodnie z własnym sumieniem.
Odnosząc się do projektu zniesienia immunitetu gość Sygnałów Dnia zaznaczył, że PO opowiada się za jego całkowitą likwidacją. Powiedział, że Platforma chciałaby doprowadzić do całościowych zmian w konstytucji, także zapisów dotyczących immunitetu parlamentarzystów. Uchylił się jednak od odpowiedzi, czy Platforma głosowałaby za odebraniem immunitetu jej posłowi Waldy'emu Dzikowskiemu, gdyby ponownie pojawił się taki wniosek. Prokuratura zarzuca Dzikowskiemu wręczanie łapówek, jednak Sejm głosami PO i SLD sprzeciwił się odebraniu mu imminitetu.

bEDtwUte
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)