Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia Wiceszef Klubu PiS T. Markowski o wicepremierze P. Gosiewskim i pomnikach

0
Podziel się:

Wiceszef klubu parlamentarnego PiS powiedział, że o powołaniu Przemysława Gosiewskiego na stanowisko wicepremiera zdecydowała jego pracowitość. Tomasz Markowski odniósł się w ten sposób do komentarzy głoszących, iż Gosiewski otrzymał nominację za wierność Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Gość "Syngałów Dnia" zaznaczył, że na całyn świecie szefowie rządów awansują na swych pomocników ludzi lojalnych i wiernych. Dodał jednak, że Przemysław Gosiewski został doceniony przede wszystkim za swoją niezwykłą pracowitość i zaangażowanie.
Wiceszef klubu PiS podkreślił, że zbliża się czas bardzo intensywnych prac rządu. Wyjaśnił, że w związku z organizacją mistrzostw Euro 2012 rada ministrów będzie musiała podjąć wiele inicjatyw legislacyjnych. Tomasz Markowski wskazał, że będzie potrzebna osoba z pewną pozycją, która będzie mogła koordynować prace gabinetu. Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że szefowi rządu będzie w tym okresie potrzebny zaufany zastępca, który będzie dzielił z nim pracę. Wiceszef klubu PiS zaznaczył, że właśnie takie zadania będzie spełniał nowy wicepremier.
Komentując projekt ustawy o demontażu pomników radzieckich, Tomasz Markowski powiedział, że Polska zachowuje się w tej sprawie bardzo delikatnie.
Wczoraj premier Jarosław Kaczyński powiedział, że przyjęcie lub odrzucenie ustawy o miejscach pamięci narodowej będzie suwerenną sprawą naszego kraju. Jak poinformował poseł Markowski - obecnie konsultowane są dwa projekty ustawy. "Nie jest tak, że nie liczymy się ze zdaniem Rosji. Musimy jednak pamiętać o prawdzie historycznej i dawać jej świadectwo" - powiedział gość Sygnałów.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)