Notowania

mińsk
30.12.2008 16:28

Sylwester w Mińsku pod czujnym okiem policji

Policjanci będą wyłapywać nietrzeźwych oraz osoby, które bawią się na ulicach fajerwerkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemek Wierzchowski)

*Wzmocnione oddziały białoruskiej milicji będą strzegły przez najbliższe cztery dni porządku w Mińsku. *

Funkcjonariusze będą wyłapywać nietrzeźwych pieszych i kierowców oraz osoby, które bawią się na ulicach fajerwerkami. Wszystkie masowe imprezy, odbywające się w białoruskiej stolicy będą rejestrowane kamerami video.

Mieszkańcy białoruskiej stolicy wybierają się na bale i prywatki, ale o północy chcą powitać Nowy Rok na którymś z centralnych placów Mińska.

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez władze stolicy każde z takich miejsc będzie szczególnie chronione przez oddziały milicji. Do udziału w imprezach na świeżym powietrzu nie zostaną dopuszczone osoby nietrzeźwe. Nie wolno zabierać ze sobą alkoholu wysokoprocentowego i fajerwerków.

Milicjanci będą strzegli porządku niemal na każdej ulicy i kierowali ruchem na większych skrzyżowaniach. _ Wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców Mińska i gości _ - zapewniają urzędnicy. Białorusini pamiętają lipcowy wybuch bomby podczas jednego z koncertów z okazji Dnia Niepodległości. W Sylwestra i Nowy Rok wolą więc dmuchać na zimne.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Osiem lat za odpalenie petardy w Sylwestra? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/osiem;lat;za;odpalenie;petardy;w;sylwestra,139,0,311435.html )
Tagi: mińsk, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz