Notowania

wiadomości
07.06.2012 18:52

Syria-Ban Ki-moon-ONZ

Strzały do obserwatorów ONZ w Syrii. Ban Ki-moon ujawnił, że w drodze do syryjskiej wioski Al-Kubeir, w której wczoraj doszło do masakry, misja ONZ została zaatakowana. Sekretarz generalny organizacji mówił, że na początku obserwatorom odmówiono wstępu, a kiedy próbowali mimo to przedostać się na teren, gdzie doszło do masakry, zostali ostrzelani.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ban Ki-moon, który otworzył specjalne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęcone sytuacji w Syrii, podkreślił, że masakra mieszkańców wsi, była aktem "niedającego się opisać barbarzyństwa". Według różnych źródeł zginęło tam od 55 do 78 osób, w tym dzieci. Ban Ki-moon po raz kolejny zaapelował do prezydenta Syrii Baszara al-Asada o natychmiastowe dostosowanie się do zasad sześciopunktowego planu przygotowanego przez negocjatora ONZ Kofiego Annana.
Syryjska opozycja oskarża oddziały wierne prezydentowi Baszarowi al-Assadowi o przeprowadzenie masakry. Tymczasem Damaszek utrzymuje, że stoją za nią terroryści.
Sytuacja w Syrii jest dramatyczna, od czasu zeszłorocznych wystąpień przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Assadowi, w walkach zginęło tam już około 10 tysięcy osób.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz