Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Ostrzał artylerii i aresztowania

0
Podziel się

Syryjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały co najmniej 500 działaczy prodemokratycznych.

Syria: Ostrzał artylerii i aresztowania
(PAP/EPA)
bDyTNszV

Syryjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały co najmniej 500 działaczy prodemokratycznych - poinformowały organizacje praw człowieka. Do zatrzymań doszło po atakach syryjskiej artlerii na miasta Duma i Daraa.

W Darze zginęło dzisiaj co najmniej 20 cywilów. Dzień wcześniej wkroczyło tam 3 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, wspieranych przez czołgi, co zakończyło się śmiercią co najmniej 25 osób.

Tymczasem władze w Damaszku twierdzą, że oddziały wojska, wysyłane do kolejnych miast kraju, mają tam _ zaprowadzić spokój i porządek _. Państwowa agencja informacyjna podaje, że mieszkańcy miast boją się _ uzbrojonych ekstremistów _.

bDyTNszX

Syryjska opozycja zapowiada, że nie zaprzestanie demonstracji, dopóki prezydent Baszar al-Assad nie ustąpi ze stanowiska. Rządzi on Syrią od 2000 roku, kiedy objął władzę po blisko trzydziestoletnich dyktatorskich rządach swego ojca.

W Darze pięć tygodni temu rozpoczęły się protesty, których uczestnicy chcą ustąpienia prezydenta Syrii Baszara el-Asada i przeprowadzenia demokratycznych reform. Według agencji AFP, obecnie bilans ofiar trwających od 15 marca antyrządowych demonstracji wynosi co najmniej 361 zabitych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t138047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;zamyka;granice;kolejne;ofiary;zamieszek,178,0,817842.html) Syria zamyka granice, kolejne ofiary zamieszek Bilans trwających od 15 marca antyrządowych demonstracji wynosi co najmniej 361 zabitych. 25 z nich zginęło dziś w Darze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;bojowki;ganialy;ludzi;po;ulicach,10,0,815114.html) Syria: Bojówki "ganiały ludzi po ulicach" Prezydent Baszar el-Asad po raz kolejny użył siły przeciw demonstrantom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t138136.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;przestrzega;przed;wyjazdami;do;syrii,112,0,818032.html) MSZ przestrzega przed wyjazdami do Syrii Resort spraw zagranicznych zaleca Polakom powstrzymanie się od wyjazdów do tego kraju, a do osób, które tam są apeluje o zachowanie ostrożności. Powodem są ostatnie niepokoje i zamieszki w tym kraju.
bDyTNsAy
KOMENTARZE
(0)