Notowania

wojna domowa w syrii
12.02.2013 12:05

Syryjscy powstańcy zdobyli ważne lotnisko

ONZ szacuje, że syryjska wojna pochłonęła co najmniej 60 tysięcy ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Syryjscy powstańcy zdobyli wojskowe lotnisko niedaleko Aleppo. Baza powietrzna Jarrah jest oddalona o 46 kilometrów na wschód od tego miasta. Rebelianci przejęli też kontrolę nad autostradą, łączącą Aleppo z bogatym w ropę wschodem kraju. Wiadomo, że w walkach z powstańcami o lotnisko zginęli żołnierze armii rządowej, są ranni, a część zostało wziętych do niewoli.

Sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-Moon wezwał syryjskie władze do zaakceptowania propozycji rozmów pokojowych, przedstawionej przez opozycję.

Wojna domowa w Syrii trwa już niemal dwa lata. Żadnej ze stron konfliktu nie udaje się jednak uzyskać przewagi nad przeciwnikiem. W ostatnich dniach w stolicy kraju Damaszku dochodzi do bardzo ciężkich walk pomiędzy zbrojną opozycją a armią rządową.

ONZ szacuje, że syryjska wojna pochłonęła co najmniej 60 tysięcy ofiar.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Władze Syrii proponują spotkanie. Pułapka? Większość ugrupowań opozycyjnych domaga się bezwarunkowego ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada.
To było najcięższe bombardowanie od... Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podkreśla, że niedzielne bombardowania należały do najcięższych w trwającym już 22 miesiąc konflikcie syryjskim.
Rośnie gniew po masakrze cywilów Brahimi spotkał się z Asadem, by rozmawiać o rozwiązaniu konfliktu, który trwa w Syrii od marca ubiegłego roku.
Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz