Notowania

wiadomości
22.10.2013 12:51

Sześciolatkowie do szkoły - szeroka debata zamiast głosowania

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie będzie głosowania, będzie dłuższa debata. Wbrew oczekiwaniom opozycji, w czwartek Sejm będzie tylko dyskutował nad wnioskiem o referendum w sprawie zniesienia edukacji szkolnej dla sześciolatków.
Czwartek w Sejmie będzie dniem wolnym od głosowań. Marszałek Ewa Kopacz mówiła przed rozpoczynającym się dziś posiedzeniem, że Konwent Seniorów wcale nie obiecywał debaty. Mówiono jedynie, że Sejm będzie procedował nad wnioskiem. Dodała, że głosowanie nie odbędzie się, by posłowie mieli więcej czasu na rozpatrzenie sprawy. Z tego powodu w czwartek Izba zajmie się debatami właśnie nad sześciolatkami, oraz nad finansowaniem partii politycznych. Wystąpienia klubowe będą ograniczone, a wnioskodawcy będą mogli bez pośpiechu udzielać na nie odpowiedzi.
Marszałek Sejmu chce, by podczas czwartkowej debaty o edukacji sześciolatków obie strony mogły na równych prawach zaprezentować swoje stanowisko. Ewa Kopacz mówi, że dotyczy to także strony rządowej. Jej zdaniem, dzięki reformie przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji sześciolatkowie rozpoczynający edukację szkolną w tym wieku, będą mieli w przyszłości większe szanse w Polsce i Europie.
Jako jeden z powodów braku głosowań w najbliższy czwartek marszałek Kopacz wymieniła wyjazd wielu polskich posłów do Gruzji. Będą oni obserwatorami wyborów prezydenckich w tym kraju. Ewa Kopacz mówiła, że do Gruzji udaje się liczna delegacja naszego parlamentu - przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz