Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szmajdziński o Tusku

0
Podziel się
bEifWAWJ

Decyzja Donalda Tuska, by nie startować w wyścigu o prezydenturę, była do przewidzenia - uważa kandydat lewicy na prezydenta Jerzy Szmajdzińki.
W opinii posła Szmajdzińskiego premier swoją decyzję ogłosił dziś, by odwrócić uwagę opinii publicznej od zeznań byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, którego od rana przesłuchuje komisja hazardowa.
Zdaniem posła miejsce, w którym wystąpił premier - Giełda Papierów Wartościowych, wskazywało jednoznacznie, co będzie chciał powiedzieć. Jak mówił, nie jest to instytucja, w której ogłaszałoby się chęć startowania w wyborach na głowę państwa.
Donald Tusk zapowiedział, że będzie nadal pełnił fukcję szefa rządu i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Premier oświadczył, że wymaga tego jego nowy plan polityczny, zakładający utrzymanie stabilności rządu i wzmocnienie instrumentów władzy wykonawczej. "Ta władza i te instrumenty są w rządzie" - podkreślił Donald Tusk. Dodał, że PO przygotowała zbyt wiele projektów, by narażać je na szwank i że chce, aby rząd pod jego kierownictwem stabilnie pracował także podczas burzliwego czasu kampanii wyborczej.

bEifWAXm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)