Notowania

wiadomości
15.03.2012 09:55

Szwajcaria-wypadek-polskie dzieci

Dwaj chłopcy pochodzenia polskiego, którzy zostali poszkodowani w wypadku belgijskiego autokaru w Szwajcarii dziś wracają do domu. Dzieci są w dobrym stanie, były lekko ranne. Poinformował o tym polski konsul w Szwajcarii Marek Wieruszewski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Konsul dodał, że rodzice chłopców, którzy przybyli na miejsce otrzymali wszelką niezbędną pomoc, choć nie udzielił jej polski konsulat lecz strona szwajcarska. Konsul powiedział, że rodzice mieli zapewnione miejsce pobytu oraz pomoc tłumaczy i psycholgów.
Polski konsul w Bernie Marek Wieruszewski zapewnił, że w wypadku belgijskiego autokaru nie uczestniczyło więcej dzieci z obywatelstwem polskim lub pochodzenia polskiego.
Autobusem jechały 52 osoby, dzieci w wieku od 11 do 12 lat, dwóch kierowców oraz nauczyciele. Wracali do Belgii z obozu narciarskiego. zginęło 28 osób, w tym 22 uczniów belgijskich szkół. 24. dzieci zostało rannych. Na razie nie podano przyczyny wypadku, jednak media cytują nieoficjalną wypowiedź jednego z policjantów, który wskazał na wysoką prędkość jako powód tragedii.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz