Notowania

porwanie
07.02.2009 08:33

Talibowie przyznali się do zabicia Polaka

Informację o zabiciu Polaka przekazał rzecznik talibów, który skontaktował się z pakistańską gazetą The News.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ugrupowanie pakistańskich talibów Tehrik-e-Taliban przyznaje się do zabicia polskiego geologa. Talibowie nie przedstawili jednak żadnego dowodu.

Informację o zabiciu Polaka przekazał rzecznik talibów z rejonu Dara Adamkhel skontaktował się z pakistańską gazetą "The News". Według rzecznika, rządy Pakistanu i Polski nie wykazywały zainteresowania rozmowami w sprawie uwolnienia Polaka.

Trwa sprawdzanie wiarygodności tego oświadczenia. Jednocześnie źródła w Pakistanie podkreślają, że zarówno władze w Islamabadzie jak i polska dyplomacja dokładały wielu starań, by doprowadzić do uwolnienia Polaka. Przywódcy Pakistanu zapewniali wielokrotnie władze polskie, że uwolnienie polskiego obywatela jest dla nich sprawą priorytetową. Jednocześnie polskie służby dyplomatyczne prowadziły szeroką akcję na rzecz zwolnienia Polaka, angażując w nią państwa sojusznicze. W walkę o jego życie włączyła się także Unia Europejska, której przedstawiciele uczestniczyli w rozmowach z władzami Pakistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pakistan: Policja ostrzega. Uwaga na porwania ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;policja;ostrzega;uwaga;na;porwania,83,0,379731.html )
* [ Talibowie przyznali się do porwania Polaka ]( http://news.money.pl/artykul/talibowie;przyznali;sie;do;porwania;polaka,202,0,374218.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: porwanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz