Notowania

wiadomości
10.08.2013 15:13

Tegoroczne Air Show z zakazami

Podziel się
Dodaj komentarz

Zakazy-wnoszenia napojów w plastikowych butelkach i opuszczania lotniska- będą obowiązywały podczas tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Nowe zasady w trosce o bezpieczeństwo widzów wprowadziło Dowództwo Sił Powietrznych. W internecie zawrzało.
Spragnionym miłośnikom lotnictwa, którzy przemierzą setki kilometrów, by podziwiać podniebne pokazy, wojsko nie pozostawia wyboru. By ugasić pragnienie, będą będą musieli zapłacić 5 złotych za półtoralitrową butelkę wody.
Oświadczenie organizatorów wywołało burzę na forach internetowych i portalach społecznościowych. Jak tłumaczy Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych, decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa. Jego zdaniem w tłumie trudno wszystko przewidzieć. Nie sposób też wszystkich dokładnie skontrolować.
Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak nie zamierza dyskutować o sensowności zakazu, za to postanowił znaleźć rozwiązanie. Wodociągi Miejskie mają zadbać o to, by widzom na lotnisku nie zabrakło darmowej wody.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, największe w Polsce i jedne z ważniejszych w Europie, odbędą się za dwa tygodnie. Swój udział w imprezie, której patronuje prezydent RP Bronisław Komorowski, zapowiedzieli przedstawiciele 21 państw.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz