Notowania

the rolling stones
24.05.2010 18:06

The Rolling Stones znów na czele

       Po raz pierwszy od 16 lat zespół The Rolling Stones dostał się na pierwsze miejsce brytyjskiej listy albumów. Prymat zapewniło grupie wznowienie longplaya sprzed 38 lat.
       The Rolling Stones to żywa legenda rocka, a nie - jak się po raz kolejny okazuje - skamielina i to mimo, że zespół będzie za 2 lata święcić swoje półwiecze. Najlepiej sprzedający się album to wznowienie klasycznego podwójnego longplaya z 1972 roku "Exile On Main Street" czyli "Wygnanie na Głównej" z dziesięcioma dodatkowymi trackami. W sumie to 29 utworów. Większość pozostała w niezmienionej postaci, ale na jednym Mick Jagger dograł wokal.
       Zaraz po wydaniu "Exile" krytycy orzekli, że to nic szczególnego, a sam Mick Jagger powiedział "Ten album to szaleństwo. Bardzo rock'n-rollowy, ale ja tego nie chciałem, ja wolę eksperymentować, a nie mielić w kółko to samo."
      Jednocześnie z obecnym wznowieniem ukaże się film dokumentalny o pracy nad pierwotnym albumem. Rolling Stonesi są jedyną grupą, której udało się wrócić na pierwsze miejsce listy przebojów z albumem wydanym kilkadziesiąt lat wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz