Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tornister Pełen Uśmiechu - wyprawki Caritas dla uczniów

0
Podziel się
bEqHPSQB

Caritas dobroczynność wyprawki

Nowy rok szkolny to poważne wydatki - wielu rodziców nie stać na wyprawki szkolne dla dzieci- zwłaszcza, gdy w rodzinie uczniów jest kilkoro. Caritas Polska rozpoczyna akcję "Tornister Pełen Uśmiechu", celem jest przygotowanie plecaków z wyprawkami szkolnymi dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
Dyrektor Caritas ksiądz Marian Subocz podkreśla, że wsparcie jest potrzebne, żeby dzieci - niezależnie od sytuacji rodziny - miały podobne szanse edukacyjne. "Dzieci chcą mieć podobne przybory szkolne jak inni w klasie. Pojedyncze przybory to nie są wielkie kwoty, ale jeżeli trzeba zebrać całe wyposażenie to jest spory wydatek, razem przekraczający 100 złotych, a do tego jeszcze potrzebny tornister czy plecak. W rodzinach wielodzietnych to ogromne kwoty -" mówił dyrektor Caritas Polska.
Ksiądz Artur Janiec z Caritas archidiecezji przemyskiej podkreśla, że akcja jest bardzo oczekiwana przez rodziny, tylko w tej diecezji zgłoszono już ponad 3 tysiące dzieci, które potrzebują takiej wyprawki.
Do połowy sierpnia są przyjmowane zgłoszenia takich dzieci. Caritas Polska kupi dla nich tornistry, które zostaną rozdane w diecezjach do dalszego zapełnienia artykułami szkolnymi. Przed końcem wakacji trafią do dzieci. Akcję można wesprzeć wysyłając SMS o treści POMAGAM pod numer 72052, koszt SMSa to 2 złote 46 groszy. W poprzednich 4 latach wyprawki szkolne z Caritas otrzymało 37 tysięcy dzieci z najuboższych rodzin w Polsce.
Patronem akcji "Tornister Pełen Uśmiechów" jest Polskie Radio.

IAR

bEqHPSRe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)