Notowania

2011
03.01.2011 09:58

Trójka-Gras o rzadzie w 2011

Trójka-Graś o rządzie w 2011

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik rządu Paweł Graś nie widzi potrzeby rekonstrukcji rządu. Powodów do wymiany ministrów nie widzi też premier - powiedział w Salonie Politycznym Trójki. Graś zapewnił, że premier ocenia i rozlicza wszystkich ministrów na bieżąco. Każdy z ministrów jest odpytywany i sprawdzany - podkreślił. Dodał, że jeśli premier uzna, iż te zadania nie są dobrze wykonywane, minister musi liczyć się z dymisją.
Rzecznik podkreślił, że premier nie robi żadnych wyjątków w ocenie swoich ministrów. Paweł Graś chwalił też dokonania najbardziej krytykowanych przez opozycje ministrów. Chodzi o szefową resortu zdrowia Ewę Kopacz oraz ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Rzecznik przypomniał, że premier dosyć często był przez Donalda Tuska wzywany na rozmowę. To było w czasie, kiedy nie mogło ruszyć to przyspieszenie budowy dróg i autostrad - wyjaśnił. Dodał, że te rozmowy przyniosły skutek, ponieważ zniknęły biurokratyczne bariery i budowy ruszyły.
Jeśli chodzi o minister Kopacz - powiedział Graś - to dzięki niej nie ulegliśmy szaleństwu zakupu szczepionek na grypę. Dodał, że Sejm pracuje nad pakietem projektów ustaw reformujących służbę zdrowia.
Paweł Graś mówił też o priorytetach rządu na ten rok. Mamy dwa, główne cele działania: dalsza walka z kryzysem oraz polska prezydencja w Unii Europejskiej od połowy roku. Wyjaśnił, że wpływ na naszą gospodarę będą miały między innymi wydarzenia w Hiszpanii, Irlandii i Portugalii. Będziemy się koncentrować na tym, aby uchronić przed kryzysem podatników i gospodarkę - zapewnił. Dodał, że będzie to też jedno z zadań dla naszej prezydencji w drugiej połowie roku.
Polska przejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej po Węgrach, którzy kierują pracami Wspólnoty od 1 stycznia.

Tagi: 2011, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz