Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa policyjna akcja "Znicz"

0
Podziel się
bEpDmJuJ

Policja - akcja "Znicz" - bezpieczeństwo ruchu drogowego

Wzmożone kontrole kierowców, częstsze patrole na ulicach w pobliżu cmentarzy i kościołów. Przeszło 10 tysięcy policjantów w całej Polsce nad bezpieczeństwem ruchu drogowego podczas akcji "Znicz".
Szef zachodniopomorskiej drogówki, Grzegorz Sudakow, apeluje o większą rozwagę zmotoryzowanych: "Główne grzechy kierujących to zbyt duża prędkość, nieostrożne przejeżdżanie przejść dla pieszych, nie ustępowanie pierwszeństwa pieszym. Co roku mamy dużo potrąceń, to duże zagrożenie w tym okresie. Rozmowa przez telefon komórkowy, brak zapiętych pasów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewożenie dzieci to największe wykroczenia."
Więcej patroli można się spodziewać na głównych arteriach w kraju. Policja ostrzega przed jazdą "na pamięć", część ulic wokół cmentarzy może mieć zmieniony ruch lub być zamkniętych. Na groby lepiej wybrać się komunikacją miejską, bo mimo zmian i dodatkowych parkingów mogą tworzyć się korki.
Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ostrzega by na cmentarzach i ich okolicach uważać na kieszonkowców: "Nie zabierać dużych sum pieniędzy, dokumenty ulokować w bezpiecznych miejscach kieszeni. W samochodzie nie zostawiać wartościowych przedmiotów. Okazja czyni złodzieja".
W Małopolsce jest spokojnie. Doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Wszystkich Świętych, to jeden z najspokojniejszych dni na drogach, mówi aspirant Sztabowy Witold Norek. Dodaje, że jest tak dużo policjantów, że prędkości są ograniczone.
Często jednak dochodzi do blokowania wyjazdów z posesji przy cmentarzach. Tu policja działa wspólnie ze strażą miejską, podkreśla Witold Norek. Samochody są odholowywane na policyjny parking.
Policjanci apelują też, by jak najczęściej korzystać z komunikacji publicznej. Chodzi przede wszystkim o duże miasta, w których dostęp do nekropolii został ograniczony. Najlepiej więc pozostawić samochód na parkingu i pojechać autobusem. W okolicach cmentarzy, w razie potrzeby, ruchem kieruje policja.
W 2012 roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, ujawnili wówczas 1837 nietrzeźwych kierujących.
Policyjna akcja "Znicz" będzie trwała do niedzieli.

IAR

bEpDmJvm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)