Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trwa policyjna akcja "Znicz"

0
Podziel się
bErwyTTV

Policja - akcja "Znicz" - bezpieczeństwo ruchu drogowego

Wzmożone kontrole kierowców, częstsze patrole na ulicach w pobliżu cmentarzy i kościołów. Przeszło 10 tysięcy policjantów w całej Polsce kontroluje ruch samochodowy i czuwa nad bezpieczeństwem pieszych podczas akcji "Znicz".
Szef zachodniopomorskiej drogówki, Grzegorz Sudakow, apeluje o większą rozwagę zmotoryzowanych: "Główne grzechy kierujących to zbyt duża prędkość, nieostrożne przejeżdżanie przejść dla pieszych, nie ustępowanie pierwszeństwa pieszym. Co roku mamy dużo potrąceń, to duże zagrożenie w tym okresie. Rozmowa przez telefon komórkowy, brak zapiętych pasów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewożenie dzieci to największe wykroczenia."
Więcej patroli można się spodziewać na głównych arteriach w kraju. Policja ostrzega przed jazdą "na pamięć", część ulic wokół cmentarzy może mieć zmieniony ruch lub być zamkniętych. Na groby lepiej wybrać się komunikacją miejską, bo mimo zmian i dodatkowych parkingów mogą tworzyć się korki.
Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ostrzega by na cmentarzach i ich okolicach uważać na kieszonkowców: "Nie zabierać dużych sum pieniędzy, dokumenty ulokować w bezpiecznych miejscach kieszeni. W samochodzie nie zostawiać wartościowych przedmiotów. Okazja czyni złodzieja".
W 2012 roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, ujawnili wówczas 1837 nietrzeźwych kierujących.
Policyjna akcja "Znicz" będzie trwała do niedzieli.

IAR

bErwyTUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)