Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
24.06.2006 04:04

"Trybuna" - Prawica nie zna papieża-Polaka

"Trybuna" pisze, że posłowie LPR oraz PiS nie zdali przygotowanego przez dziennikarzy gazety testu z historii Kościoła katolickiego. Dziennik podkreśla, że ci, którzy tak chętnie powołują się na Jana Pawła II w każdej sprawie, nie mają o jego pontyfikacie żadnej wiedzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennikarze "Trybuny", podając się za przedstawicieli fikcyjnego stowarzyszenia historycznego organizującego specjalną debatę, postanowili sprawdzić szczegółową wiedzę historyczną posłów prawicy. Zapytali wybranych na chybił, trafił posłów LPR oraz PiS, czy wzięliby udział w panelowej dyskusji na temat "15. rocznicy ogłoszenia encykliki 'Rerum novarum' przez papieża Jana Pawła II".
Gazeta przypomina, że autorem tej encykliki, nie był Jan Paweł II, ale Leon XIII, którego pontyfikat przypadł na lata 1878-1903, a więc ogłoszona ona została nie 15, ale 115 lat temu, w roku 1891.
Okazało się, że żaden z pytanych, czyli Krzysztof Bosak i Witold Hatka z LPR oraz Tadeusz Cymański z PiS, nie poprawił zawartych w pytaniu merytorycznych błędów, ale każdy zupełnie poważnie wyrażał zainteresowanie dyskusją.

"Trybuna"/kry/dabr

Tagi: papież, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz