Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzech Polaków w konkursie w Oberstdorfie

0
Podziel się
bEgHPpWZ

Trzech Polaków zakwalifikowało się do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. To Adam Małysz, Stefan Hula i Krzysztof Miętus. W kwalifikacjach odpadł Kamil Stoch.
W kwalifikacjach Adam Małysz skoczył 123,5 m i zajął 17. miejsce (po uwzględnieniu skoków zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować). W pierwszej rundzie jutrzejszego konkursu w Oberstdorfie, rozgrywanej systemem KO, zmierzy się z Rosjaniem Denisem Korniłowem. Stefan Hula ze skokiem na odległość 124 metry zajął 15. miejsce i zmierzy się ze Słoweńcem Jernejem Damjanem. Matomiast Krzysztof Miętus skoczył 118 metrów, zajął 38. pozycję i o awans do drugiej serii walczyć będzie z Norwegiem Roarem Ljoekelsoeyem.
Kamil Stoch w kwalifikacjach uzyskał tylko 109,5 m i nie awansował do turnieju głównego.
W kwalifikacjach najdalej poszybował Norweg Anders Jacobsen, który skoczył 134 metry. Ze skakania zrezygnował natomiast lider klasyfikacji Pucharu Świata Simon Ammann, który miał zapewniony awans do turnieju głównego. W tej sytuacji Szwajcar zmierzy się z najlepszym zawodnikiem spośród tych, którzy nie musieli się kwalifikować, a jest to Austriak Thomas Morgenstern.
Jutrzejszy konkurs w Oberstdorfie rozpocznie się o godzinie 16.30. Półtorej godziny wcześniej zacznie się ostatni trening.

bEgHPpXC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)