Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w afganistanie
22.12.2011 10:20

Tusk w Afganistanie. Pożegnał żołnierzy

Premier uczestniczył w ceremonii pożegnalnej pięciu polskich żołnierzy, którzy wczoraj zginęli w Afganistanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

Donald Tusk powiedział w czasie uroczystości w bazie Ghazni, że zamierzał przylecieć do żołnierzy ze świątecznymi życzeniami, ale okrutna wojna sprawiła, iż przekazuje wyrazy głębokiego bólu od wszystkich Polaków.

Premier uczestniczył w ceremonii pożegnalnej pięciu polskich żołnierzy, którzy wczoraj zginęli w Afganistanie. Złożył jednocześnie wyrazy współczucia dla rodzin poległych, oraz innych żołnierzy. Podkreślił jednocześnie, że bardzo bolesny jest fakt, że do tego dramatu doszło przed Świętami.

Premier wyraził przekonanie, że śmierć pięciu żołnierzy - choć dla żywych nigdy nie ma sensu - nie pójdzie na marne i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w prowincji Ghazni, za którą odpowiadają. Podkreślił, że nasze wojska niosą pokój w Afganistanie, a nie wojnę. Zapewnił jednocześnie, że myślami będziemy z tymi co odeszli.

- _ Najszczersze kondolencje dla was wszystkich, a także stąd, z afgańskiej ziemi, dla rodzin poległych bohaterów. Zdaję sobie sprawę, jak smutne to będą święta tu w Ghazni, ale także w naszej ojczyźnie _ - mówił premier.

POSŁUCHAJ PREMIERA TUSKA:

Piątkę wojskowych żegnały setki polskich żołnierzy oraz współpracujący z nami Amerykanie i afgańskie pododdziały szkolące się razem z Polakami w Ghazni. Dowódca PRT - zespołu w którym pracowali polegli żołnierze - major Paweł Chabielski wspominał swoich kolegów, jako wyjątkowych i oddanych służbie żołnierzy.

Po zakończeniu ceremonii pożegnalnej trumny z ciałami poległych żołnierzy zostały przeniesione do amerykańskich śmigłowców, które wykonały nad bazą pożegnalne okrążenie. Towarzyszyły im da polskie śmigłowce Mi-17. Po przetransportowaniu trumien do bazy Bagram i jeszcze dziś odbędzie się tam ceremonia z udziałem dowództwa ISAF. Następnie ciała zostaną przetransportowane do Ramstein, a w piątek po południu- do Warszawy.
Pięciu polskich żołnierzy zginęło wczoraj około dziewięć kilometrów od bazy Ghazni. Wszyscy służyli w kraju w bartoszyckiej 20. Brygadzie Zmechanizowanej.

O zamachu w Afganistanie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t127686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;polskich;zolnierzy;w;afganistanie;to;nieuniknione,7,0,995079.html) "Jesteśmy na wojnie, tego nie da się uniknąć" _ - Stałe ryzyko zagrożenia życia to cecha wojny _ - mówi Stanisław Koziej, szef BBN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t132148.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odszkodowania;dla;rodzin;poleglych;zolnierzy;pierwszy;kompromis,235,0,995051.html) Ile się należy za śmierć na misji? To zależy Dzieci poległych otrzymają pełną kwotę 150 tysięcy złotych. Wysokość wypłaty dla rodziców i małżonków poległego zależy od kilku czynników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smierc;polskich;zolnierzy;w;afganistanie;jest;sledztwo,20,0,994836.html) Tragedia w Afganistanie. Winny nie sprzęt, a przeciwnik? Talibowie stosują coraz bardziej wyrafinowane metody walki i ładunki wybuchowe o coraz większej mocy - mówi Waldemar Skrzypczak.
Tagi: zamachy w afganistanie, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz