Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP ma nowego prezesa

0
Podziel się

Prezesem zarządu Telewizji Polskiej został Romuald Orzeł. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki podczas ponad 4-godzinnego posiedzenia. Było to jej czwarte spotkanie w tej sprawie w tym tygodniu.

bEhMkPXF

W skład zarządu TVP weszli ponadto: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

Nowy prezes telewizji publicznej Romuald Orzeł ma 46 lat. Od kilku tygodni pełnił funkcję dyrektora biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP. Z wykształcenia jest ekonomistą, po Uniwersytecie Gdańskim. W latach 90. był dziennikarzem "Dziennika Bałtyckiego" i "Wieczoru Wybrzeża", później także redaktorem naczelnym "Trybuny Śląskiej" i "Dziennika Zachodniego". Następnie związał się ze SKOK-ami, gdzie był między innymi prezesem spółki Media-SKOK, wydającej "Gazetę Bankową".

Do dzisiaj obowiązki prezesa Telewizji Polskiej pełnił Tomasz Szatkowski - prawnik związany z PiS. Zastąpił Bogusława Szwedę, który zrezygnował z funkcji z "przyczyn osobistych". Wcześniej stanowisko szefa TVP sprawował Piotr Farfał, który został odwołany przez radę nadzorczą głosami SLD i PiS.

bEhMkPXH

Do konkursu na prezesa TVP i członków zarządu zgłosiło się blisko 50 kandydatów.

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej ogłosiła nowy konkurs na zarząd spółki po unieważnieniu poprzedniego. Powodem była formuła konkursu, według której nowy zarząd sprawowałby władzę tylko kilka miesięcy - do zakończenia zapoczątkowanej w 2006 roku jeszcze przez Jana Dworaka czteroletniej kadencji. W komunikacie wyjaśniono, że podjęte przez Radę decyzje wynikają z poczucia odpowiedzialności za stabilność zarządzania spółką, dążenia do zapewnienia warunków dla budowy długoterminowej strategii i utrzymania dobrej sytuacji finansowej spółki.

Od 2006 roku w TVP kilkakrotnie zmieniali się prezesi lub p. o. prezesa. Stanowisko to zajmowali kolejno: Jan Dworak, Bronisław Wildstein, Andrzej Urbański, Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski.

bEhMkPYi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)