Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uczestnicy szczytu węglowego o ekologach

0
Podziel się:

ekolodzy-szczyt-uczestnicy-opinie

Gdy na dachu i przed siedzibą ministerstwa gospodarki odbywały się protesty ekologów, w środku uczestnicy szczytu węglowego rozmawiali o wyzwaniach, które stoją przed ich branżą.
Minister gospodarki Janusz Piechociński zarzucił aktywistom, że nie chcą oni kompromisu z sektorem węglowym. Gospodarz szczytu twierdzi, że ekolodzy chcą wyłącznie "pojedynkować się, zamiast szukać tego co wspólne". W opinii wicepremiera przedstawiciele obu stron powinni rozmawiać o klimacie i dojść do wspólnego porozumienia przed szczytem klimatycznym w Paryżu, w 2015 roku.
Były premier Jerzy Buzek rozumie obawy społeczeństwa oraz ekologów i przekonuje, że o wpływie węgla na środowisko należy rozmawiać. Pochodzący z Górnego Śląska polityk twierdzi, że poważnie traktuje ostrzeżenia aktywistów z Greenpeace i innych organizacji. Jego zdaniem "rozwiązaniem problemu nie jest rezygnacja z wydobycia węgla, ale takie jego wykorzystanie, które nie będzie szkodziło środowisku i klimatowi".
Wcześniej aktywiści wywiesili na budynku flagę z anglojęzycznym napisem, a na dachu stanęli z transparentem po polsku "Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele".
Szczyt węglowy, który rozpoczął się w siedzibie ministerstwa gospodarki w Warszawie potrwa do jutra. W tym samym czasie na stadionie narodowym odbywa się Szczyt Klimatyczny.
Według szacunków światowego stowarzyszenia węgla. Paliwo to używane jest do wytworzenia 41 procent energii elektrycznej na świecie. 30 procent światowych paliw energetycznych to węgiel. Jest on używany do produkcji prawie 70 procent stali.

/IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)