Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Udana akcja Polaków w Afganistanie

0
Podziel się

        Polscy żołnierze w Afganistanie rozbili siatkę jednego z liderów rebeliantów, odpowiedzialnego za porwania i ataki w prowincji Ghazni. Jak informują służby prasowe Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, operacja miała miejsce w nocy z 1 na 2 sierpnia.

bEiNnXuJ

Operacja powiodła się dzięki odbiciu dwóch afgańskich policjantów w czerwcu. Informacje od nich uzyskane pozwoliły ustalić sprawców porwania i miejsca przebywania rebeliantów odpowiedzialnych za większość śmiertelnych ataków na polskich żołnierzy oraz podkładanie ładunków wybuchowych.

Operacja zakończyła się eliminacją pięciu rebeliantów, zatrzymaniem sprawców porwania, skonfiskowaniem broni i materiałów wybuchowych. Zabezpieczono także materiały instruktażowe i szkoleniowe dla terrorystów. Wśród wyeliminowanych rebeliantów znalazło się dwóch zagranicznych ekspertów w konstruowaniu i podkładaniu ładunków wybuchowych.

Według dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego generała Andrzeja Przekwasa, rezultaty akcji przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i sił koalicji w prowincji Ghazni.

bEiNnXvm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)