Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE-NATO-Rasmussen-Libia

0
Podziel się

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na dzisiejsze popołudnie zwoła w Brukseli nadzwyczajne posiedzenie Rady NATO, aby omówić kwestię ewentualnej interwencji humanitarnej wojsk Sojuszu w Libii. Sekretarz generalny przyjechał do węgierskiej miejscowości Godolo pod Budapesztem, gdzie w ramach węgierskiej prezydencji odbywa się dwudniowe (24-25.02) nieformalne spotkanie ministrów obrony krajów członkowskich Unii.

bEihySMR

Andres Fogh Rasmussen powiedział dziennikarzom, że po konsultacjach z ministrami obrony Unii Europejskiej odleci do Brukseli, aby na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady NATO omówić sytuację w Libii. Komisja Europejska ocenia, ze w Libii przebywa nadal około 6 tysięcy obywateli Unii Europejskiej. Rasmussen nie wykluczył, że wojska Sojuszu mogą ewakuować cudzoziemców przebywających w Libii i udzielić pomocy humanitarnej Libijczykom. Podkreślił, że NATO jest przygotowane do takich operacji, ale muszą mieć one mandat Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Dziś ministrowie obrony Unii Europejskiej mają omawiać na Węgrzech problematykę współpracy strategicznej Unii z organizacjami międzynarodowymi: NATO i ONZ. W sesji roboczej weźmie również udział Wysoka Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Catherine Ashton.

IAR

bEihySNu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)