Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE koordynuje akcję ratunkową w Peru

0
Podziel się
bEgyqPTV

Unia Europejska koordynuje akcję ratunkową dla turystów z państw Wspólnoty, którzy utkwili w dotkniętej powodzią części Peru. Polski MSZ poinformował, że razem z pięcioma Polakami w rejonie miasta Aguas Calientes znajduje się około 200 obywateli krajów Unii. Nasza ambasada w Limie wraz z innymi placówkami UE prowadzi działania na rzecz ewakuacji naszych obywateli, podejmując interwencje w MSZ i zainteresowanych organach i urzędach peruwiańskich.
Działania konsulów państw członkowskich UE na miejscu koordynuje prezydencja hiszpańska. Ustalono, że poszczególne państwa członkowskie nie powinny podejmować działań indywidualnych ze względu na ograniczenia lotów, wprowadzone przez władze Peru, wynikające z realizacji operacji ewakuacyjnej przez wojsko.
Silne opady deszczu wystąpiły w okolicach Cusco i Machu Picchu. Ich skutkiem jest zalanie części infrastruktury kolejowej w regionie, uniemożliwiające wyjazd turystów. Nie jest wykluczone wprowadzenie stanu wyjątkowego z powodu klęski żywiołowej.
Z najnowszych informacji wynika, że nastąpiła poprawa zaopatrzenia poszkodowanych w żywność i wodę. Peruwiańskie śmigłowce zaczynają w miarę regularne loty ewakuacyjne. Ewakuacją objęto w pierwszej kolejności osoby w podeszłym wieku, dzieci i chorych.

bEgyqPUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)