Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 18:48

Ukraina-Euro 2012-punkty informacyjne

76 punktów informacji turystycznej ma działać w Kijowie w czasie Euro 2012. Będą tam zatrudnione osoby , które oprócz ukraińskiego i rosyjskiego znają także język angielski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad połowa punktów informacyjnych znajdzie się na przystankach autobusów w centrum miasta. Po pomoc będzie można się także zwrócić na 12. stacjach metra położonych w centrum stolicy. Będzie tam można otrzymać ogólną informację o Kijowie, miejscach, w których odbywają się imprezy Euro 2012 i spytać o drogę. Jest to ważne, bo w stolicy Ukrainy nie ma dotąd systemu miejskiej informacji, w tym drogowskazów dla pieszych. Władze obiecują jednak, że w czasie mistrzostw pojawi się ponad 200 tablic, które pomogą w orientacji.
Lepiej jest w metrze. Na stacjach w centrum pojawiły się już napisy po angielsku mówiące na przykład o tym, jak przejść ze stacji na stację, czy kiedy odjeżdżają ostatnie pociągi.
Bardzo dobry system informacji miejskiej ma za to Lwów. Dlatego tutaj powstaną tylko 2 punkty informacyjne dla turystów: na dworcu kolejowym i na lotnisku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz