Notowania

euro
10.12.2010 17:56

Ukraina-Tymoszenko-Euro 2012-ocena

Była ukraińska premier uważa, że jej rząd robił wiele dla przygotowań do Euro 2012. W wywiadzie dla tygodnika "Korrespondent" Julia Tymoszenko zaprzecza, jakoby była winna opóźnieniom w organizacji Mistrzostw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarówno przedstawiciele rządu Mykoły Azarowa, jak i UEFA zwracają uwagę na znaczne przyspieszenie przygotowań do Euro 2012 w tym roku. Jednak, według Julii Tymoszenko, byłoby to niemożliwe bez tego, co robił jej rząd. Jej zdaniem, gdy obejmowała stanowisko premiera po Wiktorze Janukowyczu w grudniu 2007 roku przygotowania do Mistrzostw były w złym stanie. To jej udało się nadrobić zaległości i doprowadzić do tego, że UEFA przestała mówić o ewentualnym zabraniu Euro 2012 Ukrainie. Julia Tymoszenko przekonuje, że wiele inwestycji, które teraz są oddawane do użytku, zostało rozpoczętych właśnie w czasie, gdy ona kierowała rządem, czyli do marca 2010 roku.
Była premier przyznaje jednak, że wiele rzeczy nie udało się zrobić, chociażby przeprowadzić prawdziwych reform i umocnić demokracji. "Uważam, że przegraliśmy 5 lat po pomarańczowej rewolucji" - powiedziała tygodnikowi "Korrespondent".

Tagi: euro, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz