Notowania

wiadomości
22.04.2011 17:35

Ukraina - Euro 2012 - drogi

Kibice, którzy odwiedzą Ukrainę w czasie Euro 2012 nie mogą liczyć na dobre drogi. Przyznał to wicepremier do spraw Mistrzostw Borys Kolesnikow.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedstawiciel rządu podkreślił, że znaczne polepszenie jakości dróg nie jest przewidywane, a UEFA nie ma żadnych wymagań dotyczących tras. "Długość Ukrainy to 1500 kilometrów i wybudować drogi w ciągu półtora - dwóch lat jest niemożliwe" - przyznał Borys Kolesnikow. Jego zdaniem, potrzebne są do tego środki finansowe, a budowa na zasadzie partnerstwa prywatno - publicznego jest niemożliwa bowiem "na Ukrainie nie ma rynku dla płatnych tras". Na nową infrastrukturę drogową można zatem liczyć w tym kraju za 5 - 7 lat.
Obecnie część ukraińskich tras jest w tragicznym stanie, wśród nich na przykład te prowadzące z polsko - ukraińskich przejść granicznych. Na przykład 70-kilometrowy odcinek z Korczowej do Lwowa samochód pokonuje w 2 godziny. Władze zapowiadają jednak, że zostaną one wyremontowane. Właściwie jedyną nową drogą na europejskim poziomie, która powstanie do Euro 2012 jest trasa łącząca Lwów z Kijowem.
Firma UkrAwtoDor odpowiadająca za stan dróg zapowiada wyremontowanie w tym roku 1200 kilometrów tras. Na forach internetowych kierowcy zwracają jednak uwagę, że naprawy robione są byle jak i najczęściej po kolejnej zimie nawierzchnia znów nadaje się do wymiany.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz