Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: MSZ prosi o zniesienie opłaty za wizy do Schengen

0
Podziel się

Ukraiński MSZ prosi o zniesienie opłaty za wizy do strefy Schengen. Jest to nowa inicjatywa władz w Kijowie - dotąd można było jedynie usłyszeć groźby wprowadzenia wiz dla obywateli państw Unii Europejskiej.  

bEhHICid

Prośbę przedstawił wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Kostiantyn Jelisiejew na spotkaniu z ambasadorami Komisji Europejskiej, Szwecji i Czech w Kijowie. Wiceszef MSZ liczy na ich poparcie w zniesieniu opłat za wizy do państw strefy Schengen. Propozycja została przedstawiona po raz pierwszy. W ostatnim czasie można było usłyszeć zapowiedzi wprowadzenia wiz dla obywateli Unii Europejskiej. Przodował w tym sekretariat prezydenta. Jak się później okazało, sam Wiktor Juszczenko był przeciwny takiemu rozwiązaniu.

W czasie spotkania rozmawiano też o szczycie Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 7 maja w Pradze. Przebywający w Budapeszcie prezydent Wiktor Juszczenko twierdzi, że inicjatywa Polski i Czech pozwoli Ukrainie rozszerzyć dialog z Unią Europejską. Zaznacza przy tym, że nie jest ono alternatywą dla pełnej integracji Kijowa ze Wspólnotą.

bEhHICiG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)