Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Pikieta przed Prokuraturą

0
Podziel się:

Ukraina-pikieta

W Kijowie około tysiąca osób pikietowało przed siedzibą Prokuratury Generalnej. Uczestnicy demonstracji żądali wszczęcia spraw karnych w stosunku do osób odpowiedzialnych za brutalną pacyfikację manifestacji 30 listopada.
Była to już 15 pikieta Prokuratury Generalnej w ukraińskiej stolicy. Budynek został otoczony przez funkcjonariuszy milicji. Nikt z pracowników tej instytucji tradycyjnie nie wyszedł do manifestujących. Ten fakt najbardziej oburza protestujących. Jak tłumaczą, chcą pokazać osobom z Prokuratury, że są ludzie, którzy mają inne poglądy. Zdaniem demonstrantów prokuratorzy powinni zastanowić się dla kogo pracują.
Protestujący z placu Niepodległości mają zamiar zwiększyć liczbę instytucji, które będą pikietować. Manifestanci chcą między innymi protestować przed sądami, gdzie będą się odbywać procesy osób zatrzymanych w związku z protestami na Majdanie.
W zeszłym tygodniu prokurator generalny Wiktor Pszonka poinformował, że nadal prowadzone jest śledztwo w sprawie pobicia demonstrantów 30 listopada przez milicję. Ustalono, że użycie siły przez funkcjonariuszy było nieuzasadnione. Nadal jednak nie wiadomo, kto wydał rozkaz rozpędzenia pokojowej manifestacji.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)