Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 19:16

Ukraina Trzej prezydenci popierają euromajdan

Podziel się
Dodaj komentarz

Ukraina-byli prezydenci-Majdan-poparcie

Trzech byłych prezydentów Ukrainy proponuje zorganizowanie "okrągłego stołu". Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko popierają także pokojowe proeuropejskie protesty.
Zdaniem prezydentów, na Ukrainie rozwija się głęboki polityczny kryzys, który może doprowadzić nawet do podziału terytorialnego kraju. Główną jego przyczyną jest złe przygotowanie do podpisania umowy stowarzyszeniowej w Wilnie i niespodziewana decyzja o odłożeniu tego kroku. Dotąd rząd nie wyjaśnił w przekonujący sposób swoich działań.
Leonid Krawczuk, Leonid Kuczma i Wiktor Juszczenko wyrazili też solidarność z tysiącami Ukraińców, którzy biorą udział w proeuropejskich protestach. Są one, według nich, dowodem na obywatelską dojrzałość i odwagę oraz wiarę ich uczestników w to, że mogą zmienić los swojego kraju. Podkreślają przy tym, że brutalna akcja milicji w sobotę była pierwszą tego typu w historii Ukrainy, kiedy to władza użyła siły w stosunku do pokojowych demonstrantów. Funkcjonariusze powinni zostać ukarani.
Wyjściem z sytuacji, zdaniem Leonida Krawczuka, Leonida Kuczmy i Wiktora Juszczenki jest "okrągły stół", w którym powinni wziąć udział nie tylko przedstawiciele władzy i opozycji, ale także działacze pozarządowi, którzy rozpoczęli protesty.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz