Notowania

wiadomości
21.04.2012 08:09

Ukraina Tymoszenko w szpitalu

Julia Tymoszenko została przewieziona do szpitala w Charkowie. Była premier zgodziła się, by zaplanowane leczenie odbyć w tej placówce. Charkowski szpital kolejowy specjalizuje się w chorobach kręgosłupa. Właśnie dlatego władze zaproponowały, aby tam była leczona Julia Tymoszenko. W związku z tym część pomieszczeń odnowiono, wstawiono specjalistyczny sprzęt. Była premier będzie miała do dyspozycji kilka pokoi, w których będzie mogła odpoczywać, przyjmować gości, a także spożywać posiłki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szpital obejrzeli w zeszłym tygodniu niemieccy lekarze, którzy zajmowali się leczeniem skazanej. Dopiero po wydaniu przez nich pozytywnej opinii, Julia Tymoszenko zgodziła się, aby tam być leczoną. Byłą premier przewieziono do kliniki w nocy. Julia Tymoszenko trafiła do aresztu w Kijowie w sierpniu. Już wtedy skarżyła się na bóle kręgosłupa, nie mogła samodzielnie się podnieść, ani siedzieć dłużej niż kwadrans.
W październiku była premier została skazana na karę 7 lat pozbawienia wolności za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją, a później przewieziona do kolonii karnej w Charkowie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz