Notowania

ukraina
27.08.2009 17:00

Ukraina: Znalezione fragmenty czaszki należą do Georgija Gongadze

Ukraińscy eksperci potwierdzili, że fragmenty czaszki znalezione w lesie pod Kijowem należą do zabitego dziennikarza Georgija Gongadze. Miejsce ich ukrycia wskazał zatrzymany w lipcu były generał Ołeksij Pukacz - główny podejrzany o morderstwo dokonane jesienią 2000 roku.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Przeprowadzono już część analiz, które potwierdzają, że fragmenty czaszki należały do zamordowanego dziennikarza. Należy jeszcze zrobić badanie DNA, które ostatecznie rozstrzygnie tę kwestię. Prawdopodobnie zostanie ono przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych.

Georgij Gongadze był założycielem niezależnego portalu internetowego "Ukraińska Prawda". Zajmował się -między innymi- korupcją, w którą zamieszani byli politycy. Dziennikarz zaginął 16 września 2000 roku w Kijowie. 2 listopada w podstołecznym lesie znaleziono pozbawione głowy ciało - zdaniem ekspertów, Georgija Gongadze.

Miesiąc temu zatrzymano Ołeksija Pukacza, który w 2000 roku zarządzał departamentem śledczym ukraińskiego MSW. Miał on nie tylko kierować swoimi podwładnymi, ale też własnoręcznie udusić dziennikarza. Ołeksij Pukacz organizował także jego wcześniejszą obserwację. Tydzień po zatrzymaniu, były generał wskazał miejsce, gdzie zakopano głowę Georgija Gongadze. Śledczy liczą, że Ołeksij Pukacz ujawni także nazwiska zleceniodawców zabójstwa.

Tagi: ukraina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz