Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
parlament
16.07.2009 10:58

Ukraińscy deputowani pobili się w parlamencie

Od 2 tygodni Rada Najwyższa jest zablokowana przez Partię Regionów, co uniemożliwia - między innymi - przyjęcie ustaw zwiększających finansowanie Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aby ubiec przedstawicieli Wiktora Janukowycza, tym razem rano trybunę parlamentu zablokowali deputowani Bloku Julii Tymoszenko. Partia Regionów postanowiła nie tracić czasu i starała się nie dopuścić przewodniczącego Rady Najwyższej do sali posiedzeń. Doszło do bójki z ochroniarzami marszałka.

W oficjalnych oświadczeniach, deputowani Partii Regionów mówią, że chcą zmusić parlament do głosowania nad podwyższeniem pensji minimalnej i minimum socjalnego. Tymczasem przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Łytwyn zapewnia, że w każdym momencie można te propozycje przegłosować. "To polityczna gra, blef" - krótko podsumowuje i przypomina, że nie raz proponował, aby rozpatrzeć idee Partii Regionów.

Część obserwatorów sugeruje, że Partia Regionów współpracuje z Wiktorem Juszczenką. Jeżeli parlament nie będzie działał przez 30 dni, prezydent może go rozwiązać.

Tagi: parlament, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz