Notowania

wiadomości
21.10.2011 08:39

USA - FBI - Polonia

Funkcjonariusze FBI na sepcjalnie zorganizowanym seminarium przybliżyli Polakom zamieszkałym w Chicago zasady działania swojej organizacji. Inicjatorem spotkania był Związek Narodowy Polski i przedstawiciele portalu internetowego piszącego na codzień dla Polonii o najciekawszych wydarzeniach w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Seminarium cieszyło się bardzo dużym zainteresowanie. Wśród wykładowców było dwóch polskich agentów pracujących w FBI. Nie mogli się oni jednak wypowiadać dla prasy. Frank Spula prezes Związku Narodowego Polskiego podkreślał, że nasi rodacy często pracują w najważniejszych amerykańskich organizacjach na bardzo wysokich stanowiskach.
Agenci Federalnego Biura Śleczczego podkreślali, że tak naprawdę ich praca nie ma nic wspólnego z tym co widzimy na ekranie popularnych amerykańskich seriali opowiadających o działaniach FBI. Na warsztatach można było zapoznać się ze strukturami organizacji i jej historią. Szczególnie ciekawe były opowieści na temat prowadzonych śledztw i sposobów zapobiegania teroryzmowi. Roczny budżet FBI wynosi 8 bilionów dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz