Notowania

powódź
12.04.2013 11:42

Uwaga na podtopienia w Polsce. Czeka nas powódź?

Nie ma powodzi ale występują lokalne podtopienia - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jednak wciąż w wielu gminach poziom wód jest wysoki i służby są w pogotowiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Muzslay/Dreamstime)

Bożena Wysocka z RCB powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że podwyższony stan wód na rzekach jest szczególnie groźny na Lubelszczyźnie, choć nie występuje zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Podkreśliła, że wody przybywa powoli. Jej poziom może przekraczać stany alarmowe i miejscami powodować lokalne potopienia.

Na Lubelszczyźnie zalane są głównie pola uprawne łąki i pastwiska między innymi w powiatach: hrubieszowskim, chełmskim, włodawskim, bialskim, krasnostawskim i lubartowskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami w województwach podlaskim i warmińsko - mazurskim i hydrologiczne ostrzeżenie trzeciego stopnia dla Lubelszczyzny.

Czytaj więcej w Money.pl
Powódź pustoszy kraj. Tysiące rannych i zabici W rejonach najbardziej dotkniętych przez żywioł - na wschodzie i na zachodzie kraju - władze dostarczają pomoc.
Czeka nas powódź? Stan alermowy przekroczony Zagrożone są województwa lubelskie, dolnośląskie oraz wielkopolskie.
Temperatura coraz wyższa. Grozi nam powódź? Po kilku tygodniach prawdziwej zimy za oknem wreszcie słonce. Synoptycy twierdzą, że wiosna coraz bliżej, choć do soboty trzeba jeszcze spodziewać się deszczu.
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz